Riješeno

A1 TV na drugom uređaju

  • 27 June 2020
  • 9 odgovora
  • 12886 pregleda

Pozdrav!

Korisnik sam A1 trio paketa, a imam i A1 TV za van aplikaciju. U dnevnom boravku (iz zida idu dva kabela - jedan za router, a drugi za digitalni prijemnik) i sve OK radi. Druga soba gdje imam tv udaljena je cca 15 metara (tamo nema izlaza za antenu). U toj sobi je Samsung Smart TV i spojen je na internet (žično preko powerline-a).

A1 TV za van aplikacija ne radi na tom TV-u i ne znam kako bi do njega doveo televiziju. Pitao sam i za dodatni prijemnik, ali su mi rekli da bi trebao kabel koji ide iz zida u dnevnom boravku “vući” do te druge sobe, jer nemam optiku u stanu. Ima li kakvo bolje rješenje? Ne da mi se bušiti 2 zida i provlačiti 15m kabela.

Vidio sam da ima i usluga A1xplore (i to bi navodno trebalo raditi i na Samsung Smart TV-u), ali ako već plaćam 3-u-1 paket mislim da nema smisla još nešto extra plaćati (a i nemam A1 na mobitelu, mislim da je to preduvjet).

Da imam dodatni prijemnik to mi nije problem plaćati, ali provlačiti 15 metara kabela to mi je grozno jer i drugi TV ima pristup internetu. Nekada je Bnet TV to go radio na Samsung Smart TV-ovima, ali je to ukinuto i mislim da nije OK, ako se već plaća A1 TV za van (i može raditi na mobu / tabletu / ali ne na smart TV-u).

Imate li kakvu ideju kako da imam tv i na drugom uređaju, a da ne provlačim kabel kroz cijeli stan?

icon

Najbolji odgovor od zeljko.semencic 24 July 2020, 21:03

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +3

Explore TV radi na android tv-u (ili preko Chromecasta, tako bafem piše) i ako nemaš mobilnu se plaća, to otpada jer imaš Samsung tv na tizenu. Ako ne želiš buśiti zid i kabel, ne preostaje ti puno osim da staviš običnu sobnu antenu i pratiš naših zemaljskih 15 programa (uz uvjet da tv ima dvb-t odnosno dvb-t2 tuner kad se prebaci sustav).

Alternativa, A1 tv za van na android mob ili tablet pa zrcalit (mirroring) na tv. Ili kupnja android boxa. Postoji i još jedna alternativa van A1 ali nećemo ovdje o IPTV-u.

Hvala na info, bojao sam se da je tako… žalosno je što bi trebalo bušiti zidove i “vući” 15 metara kabla kako bi mogao normalno gledati tv na drugom telvizoru u ovo vrijeme (2020 godina :-)). Probao sam i sobnu antenu - imam ravno naša 4 “glavna” programa…

Mirroring raditi mi nije najpraktičnije rješenje… žalosno mi je što plaćam sve to, a jedina je opcija da bušim cijeli stan…

S obzirom da zgrada ima njihovu infrastrukturu planiraju li oni u skorije vrijeme uvoditi optiku, mogu poslati uput možda? Možda je ovo glupo pitanje, ali oko tog dijela nisam baš upućen…

Da, problem je što želim gledati i na drugom TV-u A1, a ne želim bušiti zidove… :-(

Razina korisnika 7
Bedž +3

Upit za optiku pošalji na email szk. A i moja zgrada ima a1 kabel ali kažu da neće optika unutra jer im nije isplativo iako je optički kabel provučen ulicom.

Bedž +3

Pozdrav @mskvorc1 ako još nisi polao upit na mail možeš nam poslati privatnu poruku OVDJE kako bi provjerili mogućnost uvođenja optike. :) 

Pozdrav, samo kratki info, imam dodatni a1 prijemnik koji mi je spojen preko powerlinea u sobi udaljenoj cca 10 m. Sve radi bez problema više od godine dana.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@zeljko.semencic :muscle_tone3:  :ok_hand_tone2:  :clap_tone2:  Vjerujem da će raditi i dalje bez problema. Hvala ti na obavijesti, pomoći će drugima koji čitaju.

Pozdrav, samo kratki info, imam dodatni a1 prijemnik koji mi je spojen preko powerlinea u sobi udaljenoj cca 10 m. Sve radi bez problema više od godine dana.

 

Pozdrav, a imaš optiku u stanu ili…?

Obična parica

Explore TV radi na android tv-u (ili preko Chromecasta, tako bafem piše) i ako nemaš mobilnu se plaća, to otpada jer imaš Samsung tv na tizenu. Ako ne želiš buśiti zid i kabel, ne preostaje ti puno osim da staviš običnu sobnu antenu i pratiš naših zemaljskih 15 programa (uz uvjet da tv ima dvb-t odnosno dvb-t2 tuner kad se prebaci sustav).

Alternativa, A1 tv za van na android mob ili tablet pa zrcalit (mirroring) na tv. Ili kupnja android boxa. Postoji i još jedna alternativa van A1 ali nećemo ovdje o IPTV-u.

android mob da ili tablet da, ali NE RADI na android boxu, jednostavno ga neda instalirati iako isto radi na android platformi :/

Odgovori