Riješeno

A1 postupno ukida analognu TV

  • 7 February 2020
  • 12 odgovora
  • 12408 pregleda

Razina korisnika 4
Bedž +4
  • Bližim se zvijezdama
  • 346 odgovora

Vidio sam u računu 01/2020 za Bnet da će A1 u 2020. potpuno analognu tv zamijeniti digitalnom tv. Ja još uvijek imam jedan tv koji je analogni pa me zanima znači li onda stvarno da taj prijem programa više neće raditi u 2021? Samo povremeno gledam taj televizor i ne plaća mi se dodatno 50kn/mj za njega. Hoće li biti neki drugi, jeftiniji način?

 

Citat iz računa: Digitalna televizija Uvođenjem digitalnih tehnologija poboljšavamo stabilnost interneta, omogućujemo veće brzine i novi atraktivni sadržaj.
Stoga ćemo tijekom 2020. godine na kabelskoj mreži analognu TV tehnologiju u potpunosti zamijeniti digitalnom, čime će prednosti digitalne
televizije biti omogućene svim korisnicima TV usluge. Promjenu tehnologije provodit ćemo postepeno, počevši od sredine ožujka 2020. pa do
kraja 2020. godine kako bi svi korisnici analogne televizije što jednostavnije prešli na digitalnu televiziju. Pravodobno ćemo vas obavijestiti o
dinamici zamjene i točnim uputama za zamjenu.

icon

Najbolji odgovor od A1_Anchi 11 January 2021, 09:28

Pogledaj original

Odgovora 12

Razina korisnika 7
Bedž +3

Tako je, kad ukinu ako želiš pratiti isto kao na glavnom priključku, plaćaš dodatni receiver od A1. Ako ne, na taj drugi (ako nemaš u tv-u) jedan dvbt2 receiver pa ovih naših 14 zemaljskih i free mađare i srbe, ako ti kućna ili antena od zgrade hvata. ;)

Razina korisnika 4
Bedž +4

Naravno, sve će A1 učiniti da je njima i korist. Sad imam kabel spojen u ruter i direktno u taj tv, ima 40ak programa, a kako bi onda s dvb t2 receiverom imao samo 14? Antenu ne koristim niti ne znam kako to ide...

Razina korisnika 7
Bedž +3

Imaš A1 analognu tv, sa 40 programa. Kad ugase analognu, moraš uzeti A1 digitalnu tv (naravno, i platiti više) jer u osnovnom paketu ima 100-tinjak kanala naspram sadašnjih analognih 40 koje imaš.

 

Ako se odjaviš s A1, onda preko obične sobne antene i receivera kojeg kupiš recimo u emmezeti pratiš naše zemaljske programe (14 komada) + ako uhvatiš mađare i srbe (meni hvata antena na zgradi). A ako imaš noviji tv koji ima u sebi dvbt2 tuner, ubodeš u njega sobnu antenu ili ako imaš utičnicu u zidu za antenu od zgrade. Ali onda otkažeš A1.

Ide sredina 3. mjeseca, na forumima kolaju tračevi, a nigdje službenih informacija od A1, kako će i na koji način ići gašenje/prebacivanje? Hoće li ostaviti FTA DVB-C ili DVB-T možda osnovne kanale dostupne preko antene? Poznavajući kako su općenito neorganizirani vjerojatno još ni oni ne znaju :joy: .

Tocno ovo i mene interesira, kad ugase analogiju hoće li ostaviti ovih sad 9 digitalnih  TV programe koje sad mozemo gledati na drugom, trecem TV-u preko  DVB-C tunera ili ovih sadasnjih 4 TV kanala (HRT1, 2, Nova TV i RTL) koje mozemo  gledati preko DVB-T tunera.

Stvarno uzas od neinformacija od strane A1.:confused:

Tocno ovo i mene interesira, kad ugase analogiju hoće li ostaviti ovih sad 9 digitalnih  TV programe koje sad mozemo gledati na drugom, trecem TV-u preko  DVB-C tunera ili ovih sadasnjih 4 TV kanala (HRT1, 2, Nova TV i RTL) koje mozemo  gledati preko DVB-T tunera.

Stvarno uzas od neinformacija od strane A1.:confused:

Pitanje za A1 podrsku:

jel moze netko odgovoriti na ovo pitanje?

Tocno ovo i mene interesira, kad ugase analogiju hoće li ostaviti ovih sad 9 digitalnih  TV programe koje sad mozemo gledati na drugom, trecem TV-u preko  DVB-C tunera ili ovih sadasnjih 4 TV kanala (HRT1, 2, Nova TV i RTL) koje mozemo  gledati preko DVB-T tunera.

Stvarno uzas od neinformacija od strane A1.:confused:

Pitanje za A1 podrsku:

jel moze netko odgovoriti na ovo pitanje?

Vidiš da ne može.

Bedž +3

Pozdrav, instalacija digitalnog prijamnika je nužna kako bi nakon zamjene analognog signala digitalnim mogli pratiti TV. Ako ne instalirate digitalni prijamnik, TV programi neće biti vidljivi na televizoru. To znači da nećete moći pratiti ni npr. HRT1. Zato je instalacija prijamnika nužna. :slight_smile:

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ako imaš jednu tv uslugu sa digitalnim prijemnikom, poskeniraj DVB-C frekvencije na drugom tv-u (naravno, tv mora imati dvb-c tuner) i nađeš naše kanale u HD-u, a1 info kanal, kanal mjeseca, radio kanale... To se po svemu sudeći neće gasit. Za ostalo CAM ili dodatni prijemnik. ;)

Ako imaš jednu tv uslugu sa digitalnim prijemnikom, poskeniraj DVB-C frekvencije na drugom tv-u (naravno, tv mora imati dvb-c tuner) i nađeš naše kanale u HD-u, a1 info kanal, kanal mjeseca, radio kanale... To se po svemu sudeći neće gasit. Za ostalo CAM ili dodatni prijemnik. ;)

Nije istina. Ja imam DVB-C i T2 i tako dalje. I ima LAN mrežni priključak. Spojio na modem umjesto digitalnog KAON uređaja. Ovaj Fokus DVB-S i C i T2 nađe sve programe ali nema slika. Niste pretplaćeni na uslugu. Nađe samo radio kanale. Koji su FTA ali kao i kod Kaon uređaja zapinju i prekidaju. Meni najviše žao što su ukinuli analogni FM signal. Pa ne mogu slušati radio kanale. A treći TV služi kao ukras. Spojio stari DVD pleyer i VCR na njega. Imam dva Kaona na dva TV i dva računala. Tako da mi je modem pun za 4 izlaza. A opet nemam radio stanice za slušanje. Preko interneta zapinje i prekida. Ne valja veza. A Kaon živo smeće. Odjednom napiše da nema signala. A sve spojeno. Koji su naši kanali u HD? FVB-T2? za prijem toga potrebna antena. Kad pišete o antena onda sobna ne može ništa. Kupio sam ih 5 pa nema niti jedna signal. A vanjsku nemam gdje staviti. Jer ZAS kod nas ne postoji. Toliko o gledanju FTA u HD signalu. Pitam se zašto A 1 nije ostavio FTA besplatne zemaljske kanale slobodne? Valjda postoje razlozi za to. Onda ljudi ne bi kupovali DVB-T 2 uređaje od kojih polovica ima problema jer blokiraju svako malo. 

Razina korisnika 2
Bedž +1

Ako ti tv podržava DVB-C signal i imaš u najmu CAM karticu (15kn/mj), možeš gledati na dodatnom tv-u sve kanale kao i na prijamniku.

 

FTA kanali (HRT, RTL, NOVA) bi trebao moći gledati bez naknade, osim ako ti nisu filter stavljali. Ostale samo uz karticu.

Ako ti tv podržava DVB-C signal i imaš u najmu CAM karticu (15kn/mj), možeš gledati na dodatnom tv-u sve kanale kao i na prijamniku.

 

FTA kanali (HRT, RTL, NOVA) bi trebao moći gledati bez naknade, osim ako ti nisu filter stavljali. Ostale samo uz karticu.

nema filtera i nema niti jednog kanala. Bez obzira koji DVBT2 uređaj spojiš na kabel koji ide iz kutije u podrumu zgrade.  FTA kanala nema. Nikad nisu ni bili. Osim HRT 1 i HRT 2, I to nekad davno. Koristim DVB-T 2 samo za gledanje USB vanjske memorije. Nikakve koristi od njega kod mene. Imam i DVB-C koji pronađe sve programe nekih 280 kanala ali niti jedan ne otvori. 

 

U kutiji nema nikakvih filtera. Nikad nije postojao cijeli skup FTA kanala kod mene. Bilo u T 1 ili T 2 sustavu. Osim što me trese kabel kad ga uzmem u ruke. Provjerio kod susjeda i ista stvar. Nema kanala. Isto trese i njegov kabel. Njegov TV je ste T 2 pa smo skenirali i nema ništa. 

 

Ne znam za nikakve filtere osim onih kojih su se prije koristili da propuste sve kanale ili ne propuste. Prije pojave digitalnih uređaja. Znači ako si spojen bez filtera onda si gledao sve. Sa filterom si gledao manje programa. Ali nikada nije bilo FTA. Odnosno bili su samo HRT 1 i HRT 2. Ostalo nikad nije bilo. Ni prije ni danas. Jer da imam samo HRT 1 i HRT 2 na drugoj TV bio bi sretan ali imam samo vazu sa umjetnim cvijećem na TV koja se ne koristi jer nema slike. I spojen T 2 uređaj sa koristiti USB memoriju gledanje slika. I stari VCR sa kojim gledam VHS.  I to je sve. Što imam. 

Odgovori