Riješeno

Mala brzina i prekidi u radu - Peljesac


Postovani,

 

Koristim karticu "A1 120 GB 90 dana" na Peljescu mjesto Sreser i brzina je izrazito neujednacena sa jako cestim prekidima u radu tako da je prakticno neupotrebljiva. Napominjem da na Peljescu trenutno nema gostiju i da infrastruktura nije nimalo opterecena.

 

Koristio sam dva razlicita TP link 4G routera i brzina je ista.

 

Da li neko ima slicnih problema i da li ih je uspio rijesiti?

 

Da li uopce vrijedi koristiti A1 proizvode na Peljescu?

 

Lijep pozdrav,

 

Amir

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 4 May 2024, 11:49

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @azubovic, na uređajima koji se na internet spajaju mobilnom tehnologijom (Homebox, mobitel, USB stick, MiFI i sl.) brzine prijenosa podataka ovise o raspoloživim resursima mreže, mogu varirati i temeljene su na principu "best effort" - ostvarenja najbolje moguće brzine. Brzina ovisi i o udaljenosti od bazne stanice, broju aktivno spojenih korisnika te brzina uvelike ovisi o opterećenosti segmenta mreže na koju si spojen i u kojem periodu si spojen. Poteškoću s uslugom možeš uvijek prijaviti našoj tehničkoj podršci na broj 0800 091 091 0-24h. Karlo

Razina korisnika 7
Bedž +4

@azubovic  Koje točno tp link routere si koristio?

Jutro daworin,

 

Koristim TL-MR6500v i probao sam sa D-Link DWR-921. Oba su pistavljena da  preferiraju 4G mrezu. 

Isto sam probao sa prenosnim D-Linkom DWR-932.

Rezultat je isti. Nekad radi relativno OK. Onda uspori da bi potpuno izgubio internet. Pa opet proradi. 

 

Lijep pozdrav,

 

Amir

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ti routeri su CAT4 i rade samo na jednoj 4G frekvenciji. Tvoj toranj ima dostupne min 3 frekvencije 3,20,28 i sad sve ovisi na koju frekvenciju se spoji tvoj router ako se spoji na naj opterećeniju frekvenciju imat ćeš to što imaš. Kod tebe dolazi u obzir samo kvalitetniji router CAT16 pa naviše( Huawei B818-263, ZTE MF289f) koji mogu agregirati sve tebi dostuone frekvencije i zbrojiti brzine i još za max izvući iz dostupnih frekvencija trebaš vanjske antene Iskra P56 . Pogledao sam tornjeve i drugih operatera kod tebe svi oni imaju ćelije na jednom tornju gdje ina i A1 tako da što se tiće signala imao bi isto jedino treba testirati brzine kod drugih pa da se vidi. Jesi probao tu sim u mobitelu pa testirati brzine i kolike su ti? Ako nisi testiraj pa javi. Usput prolistaj ovu temu bit će ti jasnije o čemu pričam.

Vidim da su stavili RIJEŠENO na tvoj upit pa me zanima jesu li ti stvarno riješili.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@azubovic Jesi uspio stupiti u kontakt s Tehničkom podrškom i pronaći rješenje?

Nisam. Otisao sam sa Peljesca i probat cu narednog vikenda kad se vratim.

Vece daworin. Nije nista rijeseno. Probat cu nabaviti router po tvojoj sugestiji 😀

Razina korisnika 4
Bedž +3

Kada budeš na lokaciji i u mogućnosti razgovarati, molim te uputi poziv Tehničkoj podršci na besplatan broj 0800 091 091 kako bi odmah s njima u razgovoru provjerio sve potrebno i dobio adekvatne info. Hvala ti!

Hvala najljepsa na broju i savjetu 😀

Razina korisnika 4
Bedž +3

Nema na čemu. 😉

Odgovori